Büyükçekmece Uydu Servisi

Büyükçekmece Uydu Servisi

Büyükçekmece adına vermiş olduğumuz hizmette Büyükçekmece uydu servisimiz 7/24 hizmete açıktır. Bu şekilde ilçe ilçe bir çok ilçede hizmet vermekteyiz. Amaçladığımız bu ilçe ilçe hizmet projesinde müşterilerimizin memnuniyetini olabildiğince yüksek tutmaktır. Büyükçekmece uydu servisi için vermekte olduğumuz hizmete güvenip bizlere ulaşabilirsiniz.

Genel olarak TV kanallarında sinyal alma sorunu yaşayan kullanıcılar sorunun uydudan kaynaklandığı söylerler. Daha sonra uydu ayarlamak için uğraşıldığında sorun olmayan uyduya zarar verip uydunun ayarlarının bozulmasına neden olunur. Oysaki TV kanallarından sinyal alınmaması sadece uydudan kaynaklanmaz hatta en son çözüm uydudan kaynaklı olur. TV kanallarında sinyal sorunu yaşıyorsanız eğer TV’yi fabrika ayarlarına döndürmenizi tavsiye ederiz.

Esenyurt TV Tamiri Ve Kurulumu

Büyükçekmece Uydu Servisi İçin Tamir;

Genelde uydu arızaları kullanıcıların TV kanallarında sinyal almaması sonucunda uyduyla oynamalarından dolayı kaynaklanabiliyor. Uydu alıcıların modelleri farklıdır. Bazı uydular elektrik fişi ile bağlanırken bazıları normal şarj şeklinde cihazlarla bağlanılıyor. Öncelikle fişin takılı olduğundan emin olunması gereklidir. Daha sonra eğer fiş takılı ise ve sorun çözülmemiş ise aynı voltajda başka bir adaptör takmanız gerekir. Çünkü adaptör bozulmaları genel olarak söz konusu olan sorunlardır. Farklı bir olasılık olarak uydu alıcısının açma kapama düğmesinin kontrol edilmesi gerekir. Bu gibi halledebilmesi kolay sorunları kendiniz çözebilirsiniz. Çözülmediği taktirde ise işinde ustalara ulaşıp yardım almanızı tavsiye ederiz. Bu konuda Büyükçekmece uydu servisi için bizimle iletişime geçerseniz eğer memnun kalabileceğinize emin olabilirsin. Sinyal yok arızası çözümü nedenleri şunlardır;

Büyükçekmece Uydu Servisi

Uydudan Sinyal Alınmamasının Nedenleri;

  • Eğer hata almaya devam ediyorsanız (Dayzek-birleştirici) ayarlarınız kontrol etmeniz gerekir.
  • İlk olarak yapılması gereken çanaktan gelen kablonun sıkıca bağlandığından emin olunmalıdır. Eğer kablolar sıkı bir şekilde bağlı değil ise sinyal yok sorunu yaşarsınız. Daha sonra kabloları bağlarsanız sıkıca sorununuz çözülecektir.
  • Eğer hayla sorununuz devam ediyor ise Uydu alıcınızı başka bir uydu alıcısıyla değiştirip tekrar sorununuzu kontrol etmenizi tavsiye ederiz
  • 3. bir neden ise diseqC’nin kablo giriş çıkış sorunu olabilir. Bunun için yapmanız gereken kabloların yerine tam bir şekilde oturtmasını sağlamaktır.

Bu sorunlar oluşabileceklerin bazıları. Bu sorunlar sonucunda bir sonuca varamaz iseniz daha fazla uydu alıcınızı ve ya çanağını zorlamamanız gerekir. Herhangi bir yapacağınız büyük bir yanlış daha fazla soruna yol olur. Bu yüzdende sorunlar karşısında bir çözüme ulaşamaz iseniz teknik servisimizle iletişime geçebilirsiniz.

Hizmet verdiğimiz diğer işleri görebilmek için tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir